top of page
ashes-sitoula-UfEyDdXlRp8-unsplash.jpg

DESIGN THINKING

PROJEKTOWANIE I OPTYMALIZACJA PRODUKTÓW, USŁUG, PROCESÓW ORAZ SZKOLENIA Z ZAKRESU:

# DESIGN THINKING

# SERVICE DESIGN 

# USER EXPERIENCE

PODSTAWĄ DESIGN THINKING, SERVICE DESIGN I USER EXPERIENCE JEST SPOSÓB MYŚLENIA ZORIENTOWANY NA GŁĘBOKIE POTRZEBY I PRAWDZIWE PROBLEMY UŻYTKOWNIKÓW. WSPÓŁRPACUJĄC ZE MNĄ W ZAKRESIE OPTYMALIZACJI ISTNIEJĄCYCH LUB PROJEKTOWANIA NOWYCH PRODUKTÓW, USŁUG I PROCESÓW MOŻESZ LICZYĆ NA SZEROKĄ WIEDZĘ I RYNKOWE DOŚWIADCZENIE. NA CO DZIEŃ WSPÓŁPRACUJĘ Z RENOMOWANĄ MARKĄ KLIENTOCENTRYCZNI.PL SPECJALIZUJĄCĄ SIĘ WE WSPÓŁPRACY Z FIRMAMI I INSTYTUCJAMI, KTÓRYCH CELEM JEST ZMIANA I OSIĄGNIĘCIE MIANA INNOWACYJNYCH. PONADTO OD 3 LAT WSPÓŁPRACUJĘ Z AKCELERATORAMI, STARTUPAMI, INNOWATORAMI Z CAŁEGO ŚWIATA, ZBIERAJĄC DOBRE PRAKTYKI I DOŚWIADCZENIA, KTÓRE IMPLEMENTUJE DO SWOJEJ PRACY Z KLIENTEM.


CO TO JEST PROCES DESIGN THINKING?

DESIGN THINKING TO SPOSÓB MYŚLENIA UGRUNTOWANY CELOWO UŁOŻONYM PROCESEM 5 KAMIENI MILOWYCH, OKREŚLAJĄCYCH ETAPY PROJEKTOWANIA ROZWIĄZANIA TJ. PRODUKTU, USŁUGI, PROCESU. NAJEFEKTYWNIEJSZYM PROCESEM JEST TEN, KTÓRY REALIZOWANY JEST PRZEZ INTERDYSCYPLINARNY ZESPÓŁ POD OKIEM WYKWALIFIKOWANEGO FACYLITATORA. TO WŁAŚCIE ON WSPIERA GRUPĘ ODPOWIEDNIMI NARZĘDZIAMI PO TO BY PROCES PROJEKTOWANIA BYŁ PROSTSZY, NIE "UTYKAŁ" W TYCH SAMYCH PUNKTACH, ABY CZŁONKOWIE ZESPOŁU NIE WPADALI W PUŁAPKI MYŚLENIA SUBIEKTYWNEGO TYLKO CAŁY CZAS PODĄŻALI POTRZEBAMI KLIENTA. A CO NAJWAŻNIEJSZE ABY PRACA BYŁA WYKONANA SZYBKO, TANIO I EFEKTYWNIE. 


W PIERWSZEJ FAZIE PROCESU - ODKRYWANIE

SKUPIAMY SIĘ NA BADANIACH KLIENTOWSKICH MAJĄCYCH NA CELU POZNANIE PERSPEKTYWY UŻYTKOWNIKA. NIE SĄ TO ZWYKŁE BADANIA. ABY STANOWIŁY MOCNĄ BAZĘ DO DALSZEJ PRACY MUSZĄ BYĆ TO JAKOŚCIOWE BADANIA PRZEPROWADZONE Z ZACHOWANIEM SPECYFICZNYCH ZASAD ORAZ Z WYKORZYSTANIEM SPRAWDZONYCH TECHNIK.


W DRUGIEJ FAZIE PROCESU – DEFINIOWANIE

KLUCZOWA JEST SYNTEZA I WŁAŚCIWA ANALIZA INFORMACJI POZYSKANYCH OD KLIENTÓW PO TO ABY PRAWIDŁOWO OKREŚLIĆ PROBLEMY I POTRZEBY UŻYTKOWNIKA, KTÓRE ROZWIĄZANIE MA POKRYĆ. W PROCESIE KORZYSTAMY Z SZEREGU SPRAWDZONYCH NARZĘDZI, MAKIET, TECHNIK I METOD PRACY PO TO BY W KONSEKWENCJI OKREŚLIĆ WYZWANIE BIZNESOWE DLA PROJEKTOWANEGO ROZWIĄZANIA.


TRZECIA FAZA PROCESU – PROJEKTOWANIE

POŚWIĘCONE JEST PRACY POLEGAJĄCEJ NA WYGENEROWANIU JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBY POMYSŁÓW ROZWIĄZANIA. KLUCZEM TEJ FAZY NIE JEST SAMO WYMYŚLENIE ROZWIĄZANIA, ALE WYMYŚLENIE ROZWIĄZANIA INNOWACYJNEGO, ODKRYWCZEGO, WYPRZEDZAJĄCEGO KONKURENCJE, STANOWIĄCEGO EFEKT "WOW" DLA UŻYTKOWNIKA. W TEJ FAZIE METODĄ FACYLITACJI PRZEPROWADZAM PROJEKTANTÓW PRZEZ PROCES KREATYWNY TAK ABY EFEKTYWNIE AKTYWIZOWAĆ POTENCJAŁ WYNIKAJĄCY Z INTERDYSCYPLINARNOŚCI ZESPOŁU.


CZWARTA FAZA – PROTOTYPOWANIE I TESTOWANIE

JEST KLUCZOWĄ FAZĄ MAJĄCĄ NA CELU ZBUDOWANIE SZYBKO I TANIO PROTOTYPU ROZWIĄZANIA. PROTOTYP POZWALA NA SPRAWDZENIE SKUTECZNOŚCI ROZWIĄZANIA W PONOWNYCH BADANIACH KLIENTOWSKICH. CELEM PONOWNYCH BADAŃ JEST OTRZYMANIE FEEDBACKU I POPRAWIANIE PROTOTYPU DO MOMENTU, KIEDY PROJEKTANCI BĘDĄ MIELI PEWNOŚĆ CO DO ZASADNOŚCI INWESTOWANIA WE WDROŻENIE.


OSTATNIA, PIĄTA FAZA – WDROŻENIE

JEST MOMENT KIEDY ZESPÓŁ PROJEKTOWY PLANUJE WDROŻENIE ROZWIĄZANIA NA RYNEK UWZGLĘDNIAJĄC, KOSZTY, HARMONOGRAM, ZASOBY ITP.


KORZYŚCI Z DESIGN THINKING:

# SZYBKI EFEKT

# PATRZĄ PAŃSTWO NA PROBLEM OCZAMI KLIENTA - PŁATNIKA

# JAKOŚCIOWE ROZWIĄZANIA SĄ EFEKTEM ZESPOŁÓW ZRÓŻNICOWANYCH POD WZGLĘDEM WIEDZY I DOŚWIADCZEŃ

# ZANIM ZAINWESTUJĄ PAŃSTWO W ROZWIĄZANIE, JEST PRZETESTOWANE NA KLIENCIE – PŁATNIKU

# MINIMALNE RYZYKO NIEPOWODZENIA


zapraszam do współpracy,

Julia Skrzypkowska

Uzyskana podczas szkoleń wiedza umożliwiła praktyczne wdrożenie metod Design Thinking w codziennych działaniach biznesowych uczestników. Serdecznie polecamy usługi Pani Julii każdemu, kto potrzebuje udoskonaleń w działalności jego firmy w tym obszarze.

Lightscape Sp. z o.o.

WSPÓŁPRACUJĘ ZE SPECJALISTAMI

20190326-_KMB7711.jpg
Piotr_Grocholiński-3-e1530884732957-300
Beti-e1530884900790-300x300.jpg
Klientocentryczni%20logo_edited.png

"KAŻDE Z NAS REPREZENTUJE RÓŻNE BRANŻE, DOŚWIADCZENIA I OBSZARY WIEDZY. PRACA Z INTERDYSCYPLINARNYM ZESPOŁEM, TAKIM, KTÓRY TWORZĘ Z BEATĄ I PIOTREM, TO WARTOŚĆ, KTÓREJ UCZYMY JAK I METODA KTÓRĄ PRACUJEMY."

Tutaj znajdą się rekomendacje. Wykorzystaj to pole, aby udostępnić klientom pozytywne recenzje na temat Twojego sklepu, produktów i wysyłki. Zachęć osoby odwiedzające Twoją witrynę do zakupów!

Tutaj znajdą się rekomendacje. Wykorzystaj to pole, aby udostępnić klientom pozytywne recenzje na temat Twojego sklepu, produktów i wysyłki. Zachęć osoby odwiedzające Twoją witrynę do zakupów!

Tutaj znajdą się rekomendacje. Wykorzystaj to pole, aby udostępnić klientom pozytywne recenzje na temat Twojego sklepu, produktów i wysyłki. Zachęć osoby odwiedzające Twoją witrynę do zakupów!

bottom of page